XXXV Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny

20 września 2016

GoHaRT – Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny – to tradycyjny już, można rzec, rajd, który odbywa się zawsze we wrześniu lub pierwszym tygodniu października i inauguruje nowy rok harcerski i szkolny. Harcerze z gorlickiego hufca ZHP – i nie tylko oni; często także ludzie, którym dopiero na GoHaRcie przyjdzie złapać harcerskiego „bakcyla” – wyruszają razem na malownicze szlaki Beskidu Niskiego i okolic. GoHaRT to już marka sama w sobie – zdarzyć się może rok bez obozu, ale GoHaRT to rzecz święta i pewna „jak amen w pacierzu”. W tym roku spotkamy się już po raz trzydziesty piąty, by wędrować razem, bawić się, śpiewać i snuć plany na kolejny rok harcerski. Jaki będzie tegoroczny GoHaRT? Jubileuszowy. Tradycyjny – bez zbędnej fabuły; ot, po prostu rajd harcerski. W pewnym sensie innowacyjny – bo po raz pierwszy można będzie wziąć udział w rajdzie, pokonując, zamiast „klasycznej”, pieszej trasy, trasę rowerową. W pokonywaniu kolejnych kilometrów i odwiedzaniu kolejnych punktów na trasie uczestnicy posługiwać się będą specjalnie dla nich przygotowaną aplikacją mobilną. A to jeszcze nie wszystko… Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na nasz rajd, który będzie miał miejsce w dniach 30 września – 2 października 2016.

Impreza współfinansowana przez Urząd Miejski w Gorlicach.

Po więcej szczegółów zapraszamy do zakładki GoHaRT w górnym menu.