XXXIV Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny – zakończony

19 października 2015

Wszystko co dobre szybko się kończy…

… więc skończył się i GoHaRT czyli XXXIV Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny. W weekend 9-11 października przy akompaniamencie wspaniałej pogody, otoczonych pięknem Beskidu Niskiego około 60ciu harcerzy i harcerek spędziło trzy dni na wspólnej zabawie, ale także nauce!
Tegoroczny GoHaRT był okazją do zaznajomienia się z kulturą Łemków, oraz co z nie było łatwe, z ich alfabetem. Harcerze mieli także okazję wziąć udział w grze terenowej przybliżającej Akcję Wisła.

Jako że, jak sama nazwa wskazuje GoHaRT jest rajdem turystycznym, sobotni dzień uczestnicy spędzili na wędrówce z pierwszego miejsca noclegowego poprzez Oderne, Magurę Małastowską, Banicę, Wołowiec aż do szkoły w Gładyszowie. Na trasie mieli do zrealizowania zwiad o kulturze  łemkowskiej oraz kilka punktów, które dotyczyły między innymi pierwszej pomocy oraz łączności. Tradycyjnie harcerze ostatnią noc spędzili na śpiewaniu oraz graniu na gitarze.
Jesteśmy pewni, że ta pierwsza wspólna impreza w nowym roku harcerskim była dobrym startem, a już niedługo spotkamy się ponownie.

Na rajdzie nie zabrakło rywalizacji . Miejsca na podium zajęły patrole z Szymbarku i z Biecza. Serdeczne  gratulacje dla nagrodzonych i podziękowania dla wszystkich dzięki którym rajd mógł się odbyć. Jednym z celów Rajdu było zaproponowanie młodzieży  alternatywnych form spędzania wolnego  czas na świeżym powietrzu.

XXXIV Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny dofinansowany został m.in.   przez Miasto Gorlice w ramach zadania publicznego z zakresu Miejskiego Programu Profilaktyki  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2015.