XXXIV Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny – zakończony

Zespół Promocji Hufca
19 października 2015

Wszystko co dobre szybko się kończy…

… więc skończył się i GoHaRT czyli XXXIV Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny. W weekend 9-11 października przy akompaniamencie wspaniałej pogody, otoczonych pięknem Beskidu Niskiego około 60ciu harcerzy i harcerek spędziło trzy dni na wspólnej zabawie, ale także nauce!
Tegoroczny GoHaRT był okazją do zaznajomienia się z kulturą Łemków, oraz co z nie było łatwe, z ich alfabetem. Harcerze mieli także okazję wziąć udział w grze terenowej przybliżającej Akcję Wisła.

Jako że, jak sama nazwa wskazuje GoHaRT jest rajdem turystycznym, sobotni dzień uczestnicy spędzili na wędrówce z pierwszego miejsca noclegowego poprzez Oderne, Magurę Małastowską, Banicę, Wołowiec aż do szkoły w Gładyszowie. Na trasie mieli do zrealizowania zwiad o kulturze  łemkowskiej oraz kilka punktów, które dotyczyły między innymi pierwszej pomocy oraz łączności. Tradycyjnie harcerze ostatnią noc spędzili na śpiewaniu oraz graniu na gitarze.
Jesteśmy pewni, że ta pierwsza wspólna impreza w nowym roku harcerskim była dobrym startem, a już niedługo spotkamy się ponownie.

Na rajdzie nie zabrakło rywalizacji . Miejsca na podium zajęły patrole z Szymbarku i z Biecza. Serdeczne  gratulacje dla nagrodzonych i podziękowania dla wszystkich dzięki którym rajd mógł się odbyć. Jednym z celów Rajdu było zaproponowanie młodzieży  alternatywnych form spędzania wolnego  czas na świeżym powietrzu.

XXXIV Gorlicki Harcerski Rajd Turystyczny dofinansowany został m.in.   przez Miasto Gorlice w ramach zadania publicznego z zakresu Miejskiego Programu Profilaktyki  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na rok 2015.


biały

Komenda Hufca ZHP Gorlice:
ul. Biecka 9B
38-300 Gorlice
tel.: (0-18) 353-52-80
tel. kom.: 690-033-113
e-mail: gorlice@zhp.pl
nr konta: 89 1240 5110 1111 0000 5204 1680

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Krakowska
ul. Karmelicka 31
31-131 Kraków
NIP: 676-234-15-99

Poczta:
Dostęp do skrzynki e-mail w domenie gorlice.zhp.pl:
poczta.gorlice.zhp.pl
Dostęp do skrzynki e-mail w domenie zhp.pl:
poczta.zhp.net.pl

Śledź nas na:
Hufiec ZHP Gorlice na Facebook Facebook Hufiec ZHP Gorlice na Instagram Instagram

Za administrację stroną Hufca ZHP Gorlice odpowiada Zespół Promocjipromocja@gorlice.zhp.pl