Wyjazd po Betlejemskie Światełko Pokoju

1 grudnia 2018

W tym roku wyruszymy po Betlejemskie Światło Pokoju do Krakowa pod hasłem: ŚWIATŁO KTÓRE ŁĄCZY…

Naszą harcerską misją, która łączy nas wszystkich jest zaniesienie tego Światła do władz państwowych i samorządowych, do urzędów i instytucji państwowych, do szkół i kościołów, szpitali i domów pomocy społecznej, do ludzi samotnych, odrzuconych i kochanych wciąż za mało.

Chcemy, by trafiło na wszystkie polskie stoły i zapłonęło na wieczerzy wigilijnej. Dzieląc się płomieniem zapalonej świecy z innymi, niczego nie tracimy. „Podzielone” światło jest w stanie rozproszyć ciemności i wypełnić całe pomieszczenie nowym blaskiem bijącym już nie tylko od jednej, ale od wielu świec łącząc wszystkich ludzi bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU PO BŚP:

Termin: 16 grudnia 2018

11:40 – zbiórka pod budynkiem Hufca Gorlice, ul. Biecka 9B

15:45 – apel na Wzgórzu Wawelskim, tuż po nim msza w Katedrze Wawelskiej

ok. 18:00 – przekazanie BŚP mieszkańcom i delegacjom Hufców

23:00 – przewidywany powrót pod budynek Hufca w Gorlicach

Koszt: 20 zł/osoba

– Wpłaty przyjmowane będą od pełnoletniego opiekuna drużyny w wyliczonej gotówce w dniu wyjazdu wraz z podpisaną listą odpłatności.

Termin zgłoszeń: 13 grudnia 2018

– Zgłoszenia w postaci listy uczestników (imię, nazwisko, nr ewidencyjny lub jeśli brak to data urodzenia) na adres mail przemyslaw.petit@zhp.net.pl.

– Ilość miejsc jest ograniczona.

– Chęć przejazdu tylko w jedną stronę np. z Krakowa do Gorlic prosimy zaznaczyć w zgłoszeniu.

Dokumenty:

– Prosimy o posiadanie zgód rodziców/opiekunów w dniu wyjazdu – do pobrania tutaj

– Osoby nie będący w ewidencji ZHP powinny posiadać ubezpieczenie NW

Zapraszamy wszystkie zuchy, harcerzy i instruktorów Hufca Gorlice do włączenia się do sztafety BŚP 2018.

Niosąc Betlejemskie Światło Pokoju, szukajmy tego, co nas łączy.