Bo wszyscy harcerze to jedna rodzina.

Zespół Promocji Hufca
6 lipca 2016

W dniach 29.06-02.07 w Wysowej odbywał się biwak harcerzy z Hufca Brzesko. Swoją przygodę z ziemią gorlicką harcerze z Brzeska rozpoczęli od zwiedzania cmentarza wojennego nr 123 na wzgórzu Pustki w Łużnej. Rolę przewodnika i gospodarza wzięła na siebie 1 WDH Nocte diei virids z Szalowej.
Harcerze z Szalowej wspólnie z harcerzami z Hufca Brzesko brali udział w queście historycznym „Spotkanie generałów”. Tym razem jednak spotkały się trzy drużyny: 3 DST Jadowici, 8 DH Jadowite Strzały i 1 WDH Nocte diei viridis. Niesprzyjająca aura nie była w stanie zniechęcić harcerzy do wspólnego aktywnego poszukiwania podpowiedzi i rozwiązywania questu.
Na zakończenie na szczycie wzgórza Pustki przy Gontynie wspólnie zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy oraz odśpiewaliśmy Modlitwę Harcerską w intencji poległych.
W ramach podziękowania za tak ciekawe zorganizowanie zwiedzania Pustek zostaliśmy zaproszeni przez Komendanta Hufca ZHP Brzesko na ognisko. W związku z tym, że czuliśmy się tam jak w rodzinie, otrzymaliśmy drugie zaproszenie na obrzędowe ognisko na zakończenie biwaku. Uczestniczyliśmy także w apelu wieczornym, na którym otrzymaliśmy oficjalne podziękowanie za „bezinteresowną pomoc i życzliwość”.

I to dopiero początek tej międzyhufcowej przyjaźni! 🙂


 

 

 

biały

Komenda Hufca ZHP Gorlice
ul. Biecka 9B
38-300 Gorlice
tel.: (0-18) 353-52-80
tel. kom.: 690-033-113
e-mail: gorlice@zhp.pl
nr konta: 89 1240 5110 1111 0000 5204 1680

Dane do faktur

ZHP Chorągiew Krakowska
ul. Karmelicka 31
31-131 Kraków
NIP: 676-234-15-99

Poczta

Dostęp do skrzynki e-mail w domenie gorlice.zhp.pl:
Dostęp do skrzynki e-mail w domeenie zhp.pl:

Śledź nas na

Hufiec ZHP Gorlice na facebook.com

Za administrację stroną Hufca ZHP Gorlice odpowiada Zespół Promocjipromocja@gorlice.zhp.pl