Warsztaty z planowania pracy

20 września 2016

W sobotę 10 września br. odbyły się hufcowe warsztaty z planowania pracy drużyny, które zorganizował zespół ds. programu i pracy z kadrą „Rock’n’roll”. Wzięło w nich udział 9 osób, w tym z drużyn: „Feniks” z Biecza, „Orlęta” z Gorlic, „Gryf” z Szymbarku, „Nocte diei viridis” z Szalowej oraz przyszyli drużynowi i przyboczni powstających właśnie drużyn w pionie zuchowym, harcerskim i wędrowniczym.

Warsztaty rozpoczęły się grą miejską po mieście, podczas której uczestnicy mieli przemyśleć, jak działają ich drużyny i jak chcą działać w przyszłym roku harcerskim. Gra zakończyła się na wieży ratuszowej w Gorlicach.

Kolejnym punktem w programie było zdobycie umiejętności analizowania działalności drużyny i napisanie takiej analizy, a także wyłonienie najważniejszych celów na przyszły rok. Następnie w ramach przerwy harcerze nauczyli się najatrakcyjniejszych zabaw z chustą animacyjną, które mogą wykorzystać w pracy z drużyną. Później skupili się na opracowaniu harmonogramu drużyny.

Po ciężkim dniu warsztatów dla relaksu uczestnicy poszli wspólnie na kręgle.