Podsumowanie sztafety św. Jerzego

24 kwietnia 2017

Ponad miesięczna zabawa została zakończona!

W zeszłą sobotę w Bazylice Mniejszej w Gorlicach odbyła się msza święta upamiętniająca śmierć świętego Jerzego – męczennika, patrona skautów  i harcerzy. Dla członków hufca Gorlice był to bardzo wyjątkowy dzień gdyż nie dość, że mogli oni brać czynny udział w nabożeństwie, to także   z tą datą zakończyliśmy cykl zbiórek składających się na sztafetę. Nasi harcerze odbyli więc służbę, zadbali o oprawę muzyczną i wniesienie przed ołtarz ofiary. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji tego wydarzenia!

W trakcie sztafety św. Jerzego każda z drużyn hufca miała okazję wziąć udział w dwóch zbiórkach. Przekazywaliśmy sobie kronikę, która teraz wypełniona jest kilkunastoma wpisami  i zdjęciami dotyczącymi przeprowadzanych zbiórek. Coroczna zabawa postawiła przed jej uczestnikami moc wyzwań takich jak kręcenie filmików, organizacja gier i happeningów. Za główne cele postawiliśmy sobie integrację drużyn
i pracę z Prawem Harcerskim.

W końcu harcerz postępuje po rycersku 😉