II Zjazd WKPP – Relacja + Podsumowanie

21 listopada 2016

II zjazd kursu minął w milej atmosferze i przeważającej ciężkiej pracy. Już pierwszego dnia czekały na nas wykłady o otruciach. Następny dzień składał się prawie wyłącznie z symulacji, z wyjątkiem dwugodzinnej przerwy spowodowanej uroczystościami 11 listopada w Gorlicach, na których nie mogło nas zabraknąć. Niestety koniec drugiego dnia był dla nas stresujący z powodu informacji o rezultatach kursu. Większość zdała, lecz niektórych czekał egzamin w sobotę. Mimo wielkiego stresu spowodowanego egzaminami, wszyscy ostatnią noc kursu spędzili w miłej atmosferze na śpiewograniu. Sobota przyniosła nam egzaminy i sprzątanie szkoły – czyli to, czego nie lubimy najbardziej. Kurs zwieńczył ostatni wykład o rozwoju w HSR oraz uroczyste zakończenie i wręczenie certyfikatów i odznak.

Podsumowanie Kursu:
– W kursie wzięło udział 24 harcerzy (w tym 19 z naszego hufca).
– Kurs ukończyło 22 harcerzy (pozostała dwójka wciąż ma szansę, aby go zdać).
– Na kursie spędziliśmy razem 85 godzin.
– Najczęściej zadawane pytanie: Czy wszyscy już są? 😉
– Najważniejsze: ogrom nowo zdobytej wiedzy jak ratować ludzkie życie!

Serdecznie wszystkim gratulujemy, życzymy wielu sukcesów na ratowniczej drodze oraz dalszego rozwoju. Zapraszamy również do zapoznania się z galerią zdjęć.