Betlejemskie Światło Pokoju – Relacja

Zespół Promocji Hufca
19 grudnia 2017

“W Tobie jest światło” – to hasło przewodniczyło tegorocznym obchodom przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie, w których oczywiście razem z reprezentacją naszego hufca wzięliśmy udział.
Rzecz rozpoczęła się już kilka tygodni przed samą wigilią przekazania – wyjazd trzeba przecież odpowiednio zaplanować i przygotować. W końcu uzbrojeni w lampiony i świece w liczącej bez mała 80 osób reprezentacji wyruszyliśmy w jednodniową podróż do Krakowa, aby odebrać Światło do naszych domów i środowisk.
Zebraliśmy się w samo południe pod budyniem hufca i bez większych komplikacji wyjechaliśmy. Dotarliśmy około godziny 15:00, 45 minut przed planowym rozpoczęciem apelu. Niezwłocznie udaliśmy się na wzgórze wawelskie, gdzie na zamkowym dziedzińcu odbył się uroczysty apel, a tuż po nim w katedrze wawelskiej msza święta.
Tradycyjnie już, po mszy przemaszerowaliśmy wraz z reprezentantami innych hufców chorągwi krakowskiej (wyjątkowo nasza reprezentacja otwierała pochód, szliśmy tuż za sztandarami) ulicą Grodzką na rynek, gdzie w cieniu ratusza rozdano BŚP komendantom hufców i gościom.
W tym miejscu dla większości uczestników nadszedł czas powrotu do domu. Około godziny 22 wróciliśmy do Gorlic, skąd Światło zostało zabrane dalej, do domów i harcówek. Nieliczni mieli też okazję wziąć udział w uroczystej, świątecznej odprawie Komendantów i skosztować poczęstunku.
Dla wszystkich było to wyjątkowy czas i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie instruktorom i harcerzom hufca gorlice.
Warto także wspomnieć o członkach Harcerskiego Klubu Ratowniczego naszego hufca wspomagających niedzielną obstawę medyczną. Dziękujemy za służbę Jadzi, Krystianowi i Mateuszowi 😉
Cieszy nas także fakt, że całą imprezę uświetnili swoją obecnością nowi (jak i starzy) członkowie GK – druhna naczelnik Anna Nowosad i druh przewodniczący Dariusz Supeł.
PS. Gratulujemy złożenia przyrzeczenia harcerskiego druhnie Roksanie Siwiak. Wspaniała okazja! 😉

biały

Komenda Hufca ZHP Gorlice:
ul. Biecka 9B
38-300 Gorlice
tel.: (0-18) 353-52-80
tel. kom.: 690-033-113
e-mail: gorlice@zhp.pl
nr konta: 89 1240 5110 1111 0000 5204 1680

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Krakowska
ul. Karmelicka 31
31-131 Kraków
NIP: 676-234-15-99

Poczta:
Dostęp do skrzynki e-mail w domenie gorlice.zhp.pl:
poczta.gorlice.zhp.pl
Dostęp do skrzynki e-mail w domenie zhp.pl:
poczta.zhp.net.pl

Śledź nas na:
Hufiec ZHP Gorlice na Facebook Facebook Hufiec ZHP Gorlice na Instagram Instagram

Za administrację stroną Hufca ZHP Gorlice odpowiada Zespół Promocjipromocja@gorlice.zhp.pl