Biwak na końcu świata – Radocyna 2016

Zespół Promocji Hufca
27 czerwca 2016

W dniach 17-19 czerwca 2016 r w Radocynie odbył się biwak 1 WDH Nocte Diei Viridis. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od marszu z Koniecznej do Radocyny. W Radocynie czekały na nas zniecierpliwione chęcią pokazania się namioty. Mimo dużych strat energii po rozłożeniu obozu rozegraliśmy mecz piłki nożnej i jeszcze starczyło sił na „Łowcę”. Ale to był dopiero początek aktywności tego dnia. Po wieczornym ognisku ostatkiem sił w poszliśmy się na spacer do miejscowości Czarne, gdzie świeżo umundurowani harcerze otrzymali chusty w barwach drużyny.
W sobotę obudziło nas piękne słońce i wyruszyliśmy na szlak ścieżki edukacyjnej Lasów Państwowych. Na trasie z Radocyny przez Lipną i Czarne szlifowaliśmy umiejętności pionierskie i samarytankę. Tym razem bardziej zmęczeni niż dnia poprzedniego dotarliśmy do obozu, gdzie spotykała nas niespodzianka, czyli burza i ulewny deszcz. W niczym nam to jednak nie przeszkodziło, gdyż harcerz jest zawsze pogodny – bez względu na warunki pogodowe.
Przed kolacją zdążyliśmy jeszcze pobiegać z mapą w poszukiwaniu ukrytych punktów. Po kolacji zaś znowu wybraliśmy się na spacer w kierunku wsi Czarne. Tym razem po to, aby spełniać marzenia… Przy blasku ognia, świetle księżyca i w otuleniu mgły siedmioro członków naszej drużyny złożyło Przyrzeczenia Harcerskie. Dla każdego z nich była to magiczna noc, której na pewno długą nie zapomną. Druhnom Zuzannie Drożdż, Kamili Sekule oraz druhom Kacprowi Kowalskiemu, Hubertowi Turkowi, Klaudiuszowi Ziębie, Patrykowi Januszowi i Dariuszowi Ligęzie serdecznie gratulujemy!
W niedzielne popołudnie pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności pożegnaliśmy Radocynę i bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów.
Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku.


biały

Komenda Hufca ZHP Gorlice:
ul. Biecka 9B
38-300 Gorlice
tel.: (0-18) 353-52-80
tel. kom.: 690-033-113
e-mail: gorlice@zhp.pl
nr konta: 89 1240 5110 1111 0000 5204 1680

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Krakowska
ul. Karmelicka 31
31-131 Kraków
NIP: 676-234-15-99

Poczta:
Dostęp do skrzynki e-mail w domenie gorlice.zhp.pl:
poczta.gorlice.zhp.pl
Dostęp do skrzynki e-mail w domenie zhp.pl:
poczta.zhp.net.pl

Śledź nas na:
Hufiec ZHP Gorlice na Facebook Facebook Hufiec ZHP Gorlice na Instagram Instagram

Za administrację stroną Hufca ZHP Gorlice odpowiada Zespół Promocjipromocja@gorlice.zhp.pl