VIII Galop Biecki – relacja

Zespół Promocji Hufca
8 marca 2016

Dawno, trzy, a może cztery tysiące lat temu, plemię Zerywanów rozpoczęło budowę tajemniczego Wielkiego Dzbana… − tak zaczynało się zaproszenie na tegoroczny Galop Biecki, który tym razem odbywał się w okolicach Korczyny. I spotkało się w Korczynie pięć przyjezdnych plemion, które zebrały się, aby celebrować Święto Nowolecia.

Przybyli Źródlanie z Uścia Gorlickiego, którzy uraczyli plemienną brać piękną historią. Przybyli również Wiślańscy Gryfoni z Szymbarku wraz ze swoją wyrocznią i z prezentacją o niezwykłym pojedynku. Były też Żłowiańskie Sywczaki oraz było Bractwo prądu sinusoidalnego w Obwodzie RLC, którzy przywieźli niewolnika, oraz Gołęszanie z upolowanym dzikiem.

Na punktach gry dziennej i nocnej członkowie plemion musieli zmierzyć się z niecodziennymi zadaniami: odtwarzaniem cudownego napoju, przyrządzaniem podpłomyków, szukaniem ukrytych wiadomości… Żeby dotrzeć do celu, musieli wyznaczać azymuty, a gdy już dotarli, czekał na nich wielki gar z nowoczesnym słowiańskim daniem –spaghetti.

Po odpoczynku zaczęli obradować – przyjąć chrzest, czy nie przyjąć? Obrady trwały długo, podzielili się na dwa obozy. Dyskusja była niezwykle zażarta, bo obie strony miały swoje argumenty i nie chciały słuchać tych przeciwnych. Jednak po dłuższym czasie Rada Plemienia postanowiła jednak przyjąć chrzest…

Po właściwie podjętej decyzji nastąpiła uczta, na której napełnili swoje żołądki i całonocne śpiewy na cześć Nowolecia.

Przy tej okazji bieckie plemię chciałoby oczywiście podziękować firmom i instytucjom, a tak naprawdę fantastycznym ludziom którzy za nimi stoją, a dzięki których życzliwości ta impreza mogła się odbyć: Bank Spółdzielczy w Bieczu, Gmina Biecz – Burmistrz Biecza, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bieczu, Piekarnia – Kasia, Spółdzielnia Metalowo – Odlewnicza „OGNIWO” w Bieczu, Biofactory S.A, Wilkiewicz Leszek – Apteka, Bratek – Apteka, FPH Mateusz Potykanowicz Sklep Spożywczo-Przemysłowy ABC

Odliczanie do przyszłorocznego Galopu rozpoczęte…

A galerię z tego wydarzenia znajdziecie tu: https://goo.gl/LLwMkY


biały

Komenda Hufca ZHP Gorlice:
ul. Biecka 9B
38-300 Gorlice
tel.: (0-18) 353-52-80
tel. kom.: 690-033-113
e-mail: gorlice@zhp.pl
nr konta: 89 1240 5110 1111 0000 5204 1680

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Krakowska
ul. Karmelicka 31
31-131 Kraków
NIP: 676-234-15-99

Poczta:
Dostęp do skrzynki e-mail w domenie gorlice.zhp.pl:
poczta.gorlice.zhp.pl
Dostęp do skrzynki e-mail w domenie zhp.pl:
poczta.zhp.net.pl

Śledź nas na:
Hufiec ZHP Gorlice na Facebook Facebook Hufiec ZHP Gorlice na Instagram Instagram

Za administrację stroną Hufca ZHP Gorlice odpowiada Zespół Promocjipromocja@gorlice.zhp.pl